Cvičení pro zdraví a štíhlou linii můžete provozovat i doma

Napsal Dieta.bloger.cz (») 31. 1. 2014 v kategorii Zdravý životní styl, přečteno: 1065×

Máte-li v úmyslu zhubnout, hned na začátku byste si měli uvědomit, že hubnutí bude smysluplné jenom tehdy, když k němu přidáte pravidelný pohyb. Začněte žít aktivněji než dosud. Pokud vůbec nesportujete, zkuste si najít nějakou pohybovou aktivitu, která bude vyhovovat vašemu charakteru, a alespoň jednou týdně ji provozovat.

Cvičit můžete, když budete mít chuť a čas

Pokud se porozhlédnete po nějaké pohybové aktivitě a vyzkoušíte ji, možná, že pak přijdete pravidelnému sportování na chuť. Pro tipy na pravidelný sport nemusíte chodit nikam daleko. Nechcete se honit někam do posilovny? Ani kolektivní sporty vás příliš nebaví? Nevadí. Sportovat můžete klidně i doma. Takové cvičení doma má celou řadu výhod. Můžete ho provozovat tehdy, když se vám zrovna chce. Nejste vázáni na nějaké přesné hodiny, kdy cvičí vaše lektorka. Jednoduše máte-li chuť a chvíli času, zacvičte si. Stačí vám k tomu kousek prostoru v obývacím pokoji nebo v ložnici.

Cvičení online

Ve výběru, co a jak cvičit, vám pomohou online cvičení, která naleznete na internetu. Existuje spousta videí s různými cvičiteli a cvičitelkami, které je možné si prohlédnout a cvičit společně s nimi. Můžete si je pustit i několikrát za sebou. Předcvičující vám ukážou a vysvětlí, jak cvik správně provádět. Zkuste si ze začátku na jít na cvičení doma čas alespoň jednou týdně. Lepší je ale t cvičit dvakrát až třikrát týdně. Posun ve vaší tělesné kondici uvidíte už brzy. 

Harmonizujte svoje tělo

Metoda jak zhubnout, by ovšem neměla spočívat jenom ve cvičení. Ruku v ruce se snahou o pravidelnou pohybovou aktivitu by měla jít i snaha upravit svůj jídelníček ve prospěch zdravé výživy. Vzájemným působením obou dvou těchto faktorů, tedy jak sportu, tak zdravého jídelníčku, docílíte, že kila půjdou dolů úplně sama.

Pokud si nevíte rady, jak a co cvičit, můžete zkusit například dnes velmi oblíbené a efektivní cvičení Pilates. Autorem koncepce cviků je německý cvičitel Joseph H. Pilates (1883–1967). Sestavu, původně určenou hlavně ke zvyšování kondice mužů u policejního sboru, si oblíbili například už ve 40. letech 20. století tanečníci. Postupně ale o ni začala zajímat i široká veřejnost. Cílem cvičení je hlavně zvýšit ohebnost a pružnost, posílit svaly a zároveň také dostat do rovnováhy duši i tělo. To se daří pomocí základní sestavy cviků, které se provozují buď na podložce, nebo na speciálních přístrojích. Harmonie ducha a těla se při cvičení Pilates dociluje především důrazem na správné dýchání. Po několika cvičeních se jistě budete cítit mnohem lépe a snadněji budete také překonávat každodenní stres. Po určité době si změny ve vaší kondici i psychice nejspíše všimnou i ostatní. Recept na dobrou pohodu zkrátka není zase tak složitý.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a deset